DEZINFEKCIA OZÓNOM

29.03.2020 00:00

Vážený zákazníci, vzhľadom na danú situáciu na Slovensku ako aj vo svete,sme sa rozhodli poskytovať novú službu a to DEZINFEKCIU OZÓNOM,všetkých bytových,nebytových priestorov,t.j.byty,domy,kancelárie,rôzne prevádzky ,školy,škôlky,ordinácie a pod.

V krátkosti: ČO JE OZÓN? 
 
Ozón je trojatómová molekula kyslíka. V takejto molekule je nahromadené väčšie množstvo energie a preto sa OZÓN (O3) pomerne rýchlo rozpadáva na molekulový kyslík (O2). Keď je kyslík (O2)vystavený elektrickému výboju rozštiepi sa na 2 samostatné atómy  kyslíka (O2)a tie sa ďalej spájajú a niektoré molekuly na miesto 2 atómov obsahujú 3 (O3). Ozón (O3) je NAJSILNEJŠÍ dezinfekčný prostriedok , ktorý sa nachádza v prírode.
 
 
Ozón vďaka svojím vlastnostiam likviduje 99,9% vírusov , baktérií,huby, plesne , hmyz , roztoče, blchy, vši atď.
Je  3000-krát rýchlejší a 50-krát účinnejší ako chlór a až niekoľko tisíc-krát ako chlórové chemické prostriedky.Na rodziel od chlóru je BIOLOGICKY a EKOLOGICKY nezávadný,keďže sa pomerne rýchlo rozpadá na kyslík (O2). Ozón je plyn ktorý sa dostane do všetkých miest v priestore ,do pórov kobercov , čalúnenia čo sa určite nepodarí žiadnemu z čistiacich a dezinfekčných prostriedkov. 
 
Ozón (O3) má ťiež najúčinnejší dezodoračný efekt , rozkladá nežiadúce zápachy v priestore ( cigaretový dym, pachy zvierat, zatuchnuté priestory )na rozdiel od chemických dezodorantov , ktoré zápachy len prekrývajú. Nespôsobuje žiadne alergické či dýchacie problémy,je prívetivý k alergikom.
 
 
 V porovnaní s čističkami vzduchu a ionizátormi,ktoré aj keď zvyšujú kvalitu vzduchu, neničia baktérie ,vírusy a plesne! 
Ale dezinfekcia OZÓNOM nenahrádza umývanie , vysávanie nečistôt či pranie alebo tepovanie tkanín! 
 

—————

Späť